נהיגה בפסילה

לפי פקודת התעבורה עבירת תעבורה מסוג נהיגה בזמן פסילה נחשבת לאחת מעבירות תנועה החמורות ביותר. נהג אשר נתפס נוהג בזמן פסילה חייב להבין כי נהיגה בזמן פסילה היא לא עוד עבירת תנועה אלה זאת עבירה של הפרת הוראה חוקית של בית המשפט, קצין משטרה או כל גוף מוסמך אחר והנהג אינו מקיים את הגבלות שהוטלו עליו. לכן במקרים רבים נהיגה בפסילה גוררת בעקבותיה מאסר בפועל לפרקי זמן משתנים, קנס כספי גבוה ופסילת רישיון נהיגה. אם נתפסתם בעבירה של נהיגה בזמן פסילה או הוגש נגדכם כתב אישום על עבירה של נהיגה בזמן פסילה זכרו שזכותכם לקבל ייצוג מקצועי על ידי עורך דין המתמחה בעבירות מסוג נהיגה בזמן פסילה כדי למזער נזקים ולהשיג הסדר מקל ונוח מול בית המשפט.

מהי נהיגה בזמן פסילה?

קיימות מגוון סיבות בגללן נהגים בוחרים לנהוג בזמן פסילה לכן התופעה של נהיגה בזמן פסילה די נפוצה בכבישי ישראל. אחת הסיבות הנפוצות היא אי היכרות של השלכות על ביצוע עבירה זו. לא רק שמדובר בעבירה חמורה, אלא גם בעבירה שאיננה ממהרת להסתיים רק בקנס כספי גבוה או הארכתה של פסילת רישיון. הגדרת עבירה של נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה מוגדרת בסעיף 67 לפקודת תעבורה ומנוסח החוק ניתן ללמוד שאדם אשר נפסל מקבלת רישיון נהיגה או החזקת רישיון נהיגה והודיעו לו על הפסילה באופן רשמי ואף על פי כן הוא בוחר לנהוג ברכב. בית משפט לתעבורה מתייחס בחומרה לעבירה של נהיגה בזמן פסילה, ברבים מהתיקים, במיוחד כאשר לאותו נהג כבר עבר דומה, או עבר תעבורתי עשיר, יעצר הנהג ותוגש בעניינו בקשה לפסילה עד לתום ההליכים המשפטיים ובכל מקרה, עמדתה של התביעה המשטרתית בתיקים אלו הינה למאסר בפועל ולפסילת רישיון נהיגה ארוכה.

כיצד נאכפת העבירה של נהיגה בזמן פסילה

באחריות משטרת ישראל לנקוט בפעולות אכיפה נגד הנוהגים בזמן פסילה או שלילה. כחלק מבדיקות שגרתיות כאשר שוטר עוצר נהג בשולי הדרך לביקורת רשיונות העובדה שהוא פסול מלנהוג תיחשף במהירות על ידי בדיקה קצרה במסוף המשטרתי או אל מול תחנת המשטרה. משטרת ישראל עושה שימוש בכלים נוספים לאיתור נהגים הנוהגים בזמן פסילה ביניהם מידע מודיעיני והפעלת יחידה מיוחדת, המכונה “יחידת הפסולים”, המבצעת פעולות יזומות כנגד מי שמתקבל מידע מודיעיני על כך שהוא ממשיך לנהוג למרות שרישיונו נשלל. מטרת היחידה היא איסוף, ניתוח ואימות המידע מודיעיני שמגיע אליה, וביצוע מארבים ומעקבים שונים אחרי הנהגים החשודים שנוהגים בזמן פסילה כדי להביא למעצרם במידת הצורך.

עונשים בגין נהיגה בפסילה

נתפסתם נוהגים בזמן פסילת רישיון נהיגה? אלו הן ההשלכות החלקיות שצפויות לכם. בית משפט לתעבורה מחשיב עבירה מסוג נהיגה בזמן פסילה כחמורה ביותר, הסיבה לכך היא שהתנהגות זו מעידה על זלזול מופגן במערכת המשפט שמערער את תוקף שיפוטה ואת היכולת שלה לאכוף ולתרום את חלקה חלקה לשמירה על בטיחות כל המשתמשים בדרכים, נהגים, הולכי רגל ורוכבי אופניים כאחד. ענישה עבור נהיגה בפסילה היא בהתאם, לפי החוק העונש בגין עבירה זו יכול להגיע עד למאסר בפועל של שלוש שנים ופסילת רישיון הנהיגה ללא הגבלת זמן. מדיניות המשטרה הינה לבקש מאסר בפועל ופסילה לתקופה ארוכה בכל המקרים, כאשר בית המשפט בוחר לעיתים להקל בחומרת העונש כתלות בנסיבות המקרה.

נהיגה בזמן פסילה - סיוע של עורך דין

נהג שמואשם בעבירת תעבורה מסוג נהיגה בזמן פסילה, חשוף לעונש מאסר ולהגבלות כבדות נוספות.
במקרים אלו פנייה לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה היא קריטית, כי יש לבחון את נסיבות המקרה לעומק כדי לנסות להפחית בחומרת העונש ואף לבטלו כליל. בחינה האם הפסילה עצמה היא בהתאם לדין והאם בכלל הנהג היה מודע שרשיונו נפסל. עורך הדין מקצועי יבדוק את תקינות ההליכים ויעריך את הסיכויים על פי הראיות בתיק על מנת לנהל את ההליך באופן המקצועי ביותר. עורך הדין גם ימצא הפתרון המיטבי ביותר כיצד להביא למינימום הפגיעה בנהג וזאת על מנת להביא לצמצום נזקים. נקלעתם לאישום של נהיגה בזמן פסילה? צרו איתנו קשר לקבלת סיועה משפטי מקיף כבר עכשיו.

נתפסתם נוהגים בזמן פסילה?
מרגישים שהרישיון נהיגה נמצא בסכנה?

אנחנו כאן להגן על האינטרסים שלך!
או השאירו פרטים:

נתפסתם נוהגים בזמן פסילה?
מרגישים שהרישיון נהיגה נמצא בסכנה?

אנחנו כאן להגן על האינטרסים שלך!
או השאירו פרטים: