נזקי גוף

תאונת דרכים היא אירוע טראומתי עבור כל מי שחווה אותה ובמיוחד כאשר ההשלכות הן נזקי גוף. נזקי גוף שנגרמים בעקבות תאונת דרכים יכולים להשפיע באופן קצר וארוך טווח. ההשפעות של נזקי גוף בתאונת דרכים יכולים לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, הן פיזיים והן נפשיים. לכן חשוב לדעת מה הם הזכויות והאפשרויות שעומדות בפניכם במקרה ונגרם לכם נזק גופני או נפשי בעקבות האירוע. החוק קובע שכל מי שנגרמו לו נזקי גוף בתאונת דרכים זכאי לפיצוי מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה – 1975 ,אלא אם כן מדובר במקרים אותם החוק החריג ואשר בהם נשללת הזכאות לפיצוי.
אם הנפגע נסע ברכב מנועי למטרת תחבורה בעת התאונה, האחראית לפיצוי היא המבטחת שביטחה את נהג הרכב בביטוח חובה. אם הנפגע הוא הולך רגל או רוכב אופניים, קורקינט או כל אמצעי תנועה אחר שנפגע מרכב, הוא זכאי לפיצוי מאותה חברה המבטחת את הנהג של הרכב הפוגע.

כיצד מגישים תביעה בגין נזקי גוף?

על מנת לוודא כי מי שנפגע בעקבות תאונת דרכים יקבל את הפיצוי המקסימאלי מחברת הביטוח, יש לפעול בצורה מסוימת, תוך תיעוד מדויק ומקיף של הליכים שיכולים להוכיח את הפגיעה ממש החל מרגע קרות התאונה. תהליך ניהול תיק בגין תאונת דרכים שונה מתביעת נזיקין "רגילה". עיקר השוני נובע מהיעדר הצורך להוכיח את אחריות הגורם שגרם לתאונה וכן מהליך להוכחת הנזק. ניהול מקרה של קבלת פיצויים בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים לא תמיד מחוייבים בהגשת תביעה לבית משפט. ניתן לבחור בפתיחת הליך מול חברת הביטוח בדרישה מחוץ לכותלי בית המשפט ולנהל משא ומתן. במקרה ולא מצליחים להגיע להסדר עם חברת הביטוח ניתן להגיש כתב תביעה לבית המשפט. ההחלטה הזו תלויה בגורמים רבים אולם במקרים רבים עורך דין לדיני תעבורה יגיש כתב תביעה לבית משפט כאשר מדובר בנזק גוף קשה מתאונת דרכים או תביעת פיצויים בתאונה קטלנית.

תביעת פיצויים בגין נזקי גוף דרך קרן קרנית

לעיתים לא ניתן לתבוע את החברה המבטחת כי לנהג אין ביטוח חובה או מדובר על תאונה מסוג פגע וברח. תאונות מסוגים אלו מציבים את הנפגע במצב בעייתי שכן הוא נותר עם נזקי גוף שבגינם יצטרך לשלם על טיפולים רפואיים או לעבור הליך שיקום ארוך שפוגע בחיי היום יום שלו אך בפועל אין לו את מי לתבוע שכן זהות הפוגע לא ידועה או לעיתים גם לא קיימת. לתאונות מסוג זה בחוק הפלת"ד מעוגן מנגנון פיצויים בשם "קרנית". קרנית היא קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, אשר הוקמה מכוח החוק ומממומנת בין היתר מהפרשה קבועה שכל הנהגים מפרישים מפרמיית ביטוחי החובה. הקרן מסייעת לנפגעי תאונות דרכים, שאין ביכולתם לתבוע את הגוף המבטח, לזכות בפיצוי המגיע להם.

כמה זמן לוקחת תביעה על נזקי גוף בעקבות תאונת דרכים?

חשוב להדגיש כי תביעות בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים לוקחות זמן, כי לא תמיד ניתן להעריך את הנזק שנגרם לנפגע באופן מיידי, כמו כן לפגיעות גוף עלולות להיות השלכות לטווח הארוך לכן כדי להעריך את המצב הנזק באופן מיטבי נדרש זמן. בכל מקרה ככל ומתחילים את התהליך של הגשת תביעת תאונת דרכים יותר מוקדם כך היא תסתיים יותר מהר, וכאן מומלץ לפנות לעורך דין תאונות דרכים בהקדם האפשרי על מנת לקבל את כל ההנחיות ולקבל ליווי צמוד לאורך ההליך תביעת תאונת דרכים נגד חברת ביטוח.

תביעות נזקי גוף בסיוע עורך דין תעבורה

הגשת תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא הליך מורכב שדורש מעורבות של עורך דין שמתמחה בנזקי גוף שנגרמו בעקבות תאונת דרכים. מעורבות של עורך דין כבר בשלבים מוקדמים אחרי פגיעה תאזור לכם לקבל הכוונה מפורטת כיצד להתנהל לאורך הליך תביעת פיצויים כדי לקבל את הפיצוי המקסימלי. עורך דין לענייני תעבורה יעזור לאסוף כל מסמך וקבלה, ינחה אתכם לתעד כל הוצאה כספית וכן לשמור כל מסמך רפואי אשר מוכיח הן על הנזקים שנגרמו לכם והן על הטיפול בהם. בידי עורך דין תעבורה מגוון כלים לניהול המקרה לטובתכם כמו בין אם מדובר בהגשת התביעה בשמנו, או ניהול משא ומתן אפקטיבי עם חברות הביטוח שמעדיפות בדרך כלל לסגור את העניין דרך פשרה ולא להגיע למשפט. למשרד עורכי דין שמוליק ליטמן ניסיון עשיר ורב שנים בייצוג לקוחות לאחר תאונות דרכים, בין אם מול חברת הביטוח, בבתי המשפט או במוסד לביטוח לאומי. לכן אם נפגעתם כתוצאה מתאונת דרכים אל תהססו וצרו איתנו קשר לקביעת פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות או התחייבות מצדכם.

נפגעתם כתוצאה מתאונת דרכים?
האם מיציתם את כל הזכויות שלכם?

אנחנו כאן להגן על האינטרסים שלך!
או השאירו פרטים: