עבירות פליליות

עבירות פליליות, בהגדרתן הכללית ביותר, הן מעשים שבגין ביצוען עברנו על החוק והכללים שנקבעו בו. כדאי לדעת כי למדינת ישראל חוקים רבים, אך לרוב כאשר מדובר במעשה או עבירה פלילית הכוונה היא כי קרוב לוודאי כי עברנו על חוק העונשין אשר מאגד בתוכו את רוב העבירות הפליליות. מערך הכללים והחוקים של המשפט הפלילי מפרט את אותן עבירות, כיצד יישפטו אנשים המבצעים אותן, ואיזה עונש ייגזר עליהם אם ימצאו אשמים במשפט.

מה נחשב עבירה פלילית?

עבירות פליליות יכולות להיות מסווגות לרמות שונות וביניהן עבירות רכוש, עבירות צווארון לבן, עבירות מין, אלימות, שימוש בסמים, סחר בסמים, אלימות, תקיפה, רצח, אונס וכדומה. ישנן עבירות נוספות, שבעיני האדם הממוצע אינן נחשבות לפליליות, אך הלכה למעשה ובהתאם לחוק, הן אכן מוגדרות כפליליות וביניהן: לשון הרע, שוחד, הימורים בלתי חוקיים, הסתה לגזענות ועוד.

חשודים בעבירה פלילית? מה עושים?

מצאתם את עצמכם חשודים בעבירה פלילית? קודם כל עליכם לפנות אל עורך דין פלילי ולקבלת ייעוץ ובחינת המקרה להבין את הזכויות שלכם ולהחליט מה הדרך הכי טובה להתמודד עם אישום בעבירה פלילית. בין אם העבירות המבוצעות הן עבירות בדם קר ובין אם העבירות הן עבירות צווארון לבן, חשוב לקבל תמיכה מקיפה לאורך ההליך על ידי עורך דין כי התמודדות עם אישומים פליליים מפעילה לחץ נפשי רב על הנאשם.

סוגי עונשים לעבירות פליליות

קיימים מספר סוגי עונשים על עבירות פליליות שמקבלים המורשעים בעבירות פליליות. בין העונשים הנפוצים נכללים בעיקר מאסר לתקופות זמן משתנות, פיצויים כספיים וקנסות למיניהם, עבודות שירות או החרמת רכוש שבבעלות המורשע. כל עונש כזה נקבע בהתאם לחומרת המעשה, האם מדובר על מעשה ראשון, או שמא מדובר על אדם בעל עבר פלילי עשיר שביצע עוד עבירה מאותו סוג העבירות הקודם או עבירה מסוג אחר. קיימים פרמטרים נוספים המשמשים לקביעת עונש בגין עבירה פלילית למשל מצב נפשי של הנאשם בעת ביצוע המעשה. מרבית העונשים עבור עבירה פלילית כוללים עונשים מסוג:
מאסר בפועל – תקופת מאסר בהתאם למוגדר בחוק סדר הדין הפלילי תשמ"ב-1982.

עבודות שירות – ברוב המקרים בהם מדובר על עבירה ראשונה וכזאת שמוגדרת כעבירה קלה, כזאת שהעונש שלה הוא לא ריצוי של שנים ארוכות בתא מעצר.

מעצר בית – מעצר בית הוא חלופה למעצר בתא כליאה.

מאסר על תנאי – אם מדובר על עבירה ראשונה, יחליט בית הדין לתת מאסר על תנאי לתקופה ארוכה.

קנס כספי – כחלק מתהליך של סגירת תיק הסדר מותנה יקבל הנאשם קנס תשלום לקופת אוצר המדינה, בנוסף ייתכן תשלום פיצוי כספי לנפגע העבירה.

חשיבות ייצוג משפטי בעבירות פליליות

כאשר אדם עומד למשפט בגין ביצוע עבירה פלילית, עומדת לו הזכות לייצוג משפטי. ייצוג זה משמעו שעורך דין המוסמך לייצוג פלילי יטען בעדו ויסייע לנאשם במהלך המשפט הפלילי. ייצוג משפטי במשפט פלילי יוכל להתבצע אך ורק על ידי עורך דין פלילי החבר בלשכת עורכי הדין בישראל – לכן חשוב לבחור עורך דין מקצועי שמתמחה בעבירות פליליות. עו"ד שמוליק ליטמן בעל ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בתחום המשפט הפלילי. לאורך דרכו ייצג עו"ד שמוליק ליטמן עשרות חשודים בעבירות פליליות ופעל בהצלחה רבה לייצוגם של לקוחותיו על הצד הטוב ביותר, תוך מענה תמידי סביב השעון ובמתן פתרונות ודרכי פעולה האופטימליים ביותר.

נקלעתם לאישום בגין עבירה פלילית?
בואו להתייעץ איתנו!

אנחנו כאן להגן על האינטרסים שלך!
או השאירו פרטים: