צבירת נקודות

שיטת הניקוד בעבירות תעבורה קיימת שנים רבות ומעוגנת היטב בפקודות תעבורה, שיטת של צבירת נקודות פועלת לפי עקרון של צבירת נקודות חובה שליליות על ביצוע עבירות תעבורה שונות, מספר נקודות שונה ותלוי בחומרת העבירה, כשצוברים כמות מסוימת מחוייב הנהג בביצוע אמצעי תיקון. המטרה היא להרתיע נהגים שצוברים הרשעות רבות ולמנוע מצב בו נהג ממשיך לבצע עבירות תעבורה וחוזר לכביש. משרד הרישוי מסכם את הנקודות בכל פעם שנרשמת לנהג הרשעה בעבירת תעבורה שיש בגינה ניקוד ומפנה את הנהג לביצוע אמצעי תיקון.

צבירת נקודות - מתי מופנה הנהג לבצע אמצעי תיקון?

עם צבירת 12 נקודות מופנה הנהג לקורס בסיסי בנהיגה נכונה. עם צבירת 22 נקודות מופנה הנהג לקורס מתקדם בנהיגה נכונה ועם צבירת 36 נקודות נפסל רישיונו של נהג לשלושה חודשים וחידושו מותנה במעבר בהצלחה של מבחן עיוני (תיאוריה). תקופת הצבירה של הנקודות הינה שנתיים אך במידה ובתוך שנתיים צבר הנהג עשרים ושנים נקודות או יותר או שלא ביצע את אמצעי התיקון שהוטל עליו, תוארך תקופת הצבירה. חשוב לזכור שצבירת נקודות מתווספת לעונשים הנוספים שמקבלים בגין ביצוע עבירות תעבורה ואינן מבטל אותם.

כמה נקודות מקבלים בגין עבירות תעבורה?

כל עבירת תעבורה (על פי תיאורה) משויכת לסעיף תקנה בדיני התעבורה ומוגדרת כסמל עבירה. נהגים אשר קיבלו דו"ח בגין עבירת תנועה, יכולים להיעזר בטבלה שמוצגת באתר השירותים והמידע הממשלתי. שם נמצאים הנתונים העדכניים ביותר עם פירוט בכמה נקודות יחוייב הנהג בגין עבירה שביצע. כמה דוגמאות לסכום נקודות ניתן לצבור בביצוע עבירות תעבורה נפוצות:
עקיפה מימין – 4 נקודות.
מהירות מ-26 עד 40 קמ"ש מעל, בדרך שאינה עירונית – 8 נקודות.
אי ציות לתמרור עצור – 4 נקודות.
עקיפה לפני מעבר חציה – 6 נקודות
נהיגה ללא רישיון רכב – 6 נקודות

איך בודקים כמה נקודות צברתי?

כשאנו מקבלים דוח תנועה בגין עבירת תעבורה יופיע עליו גם מספר הנקודות. לא תמיד הנהגים עוקבים אחרי כמות נקודות שנצברו לזכותם, אבל אם אתם לא בטוחים בטוחים כמה נקודות צברתם.
ניתן לבצע בדיקה של נקודות עבירות תנועה באמצעות פניה למשרד הרישוי. אתם יכולים לגשת ללשכת משרד הרישוי באזורכם, או לפנות עליהם באמצעות טופס פנייה מקוון, את התשובה תקבלו באמצעות דואר ישראל. ניתן לבצע את ההליך גם באמצעות פניה למוקד רישוי קול במספר *5678.

הגזמתם עם צבירת נקודות?
בואו לבדוק אם אפשר לבטל/למחוק אותן!

אנחנו כאן להגן על האינטרסים שלך!
או השאירו פרטים:

הגזמתם עם צבירת נקודות?
בואו לבדוק אם אפשר לבטל/למחוק אותן!

אנחנו כאן להגן על האינטרסים שלך!
או השאירו פרטים: