במה יכול לסייע עורך דין נהיגה בשכרות

עבירה של נהיגה בשכרות נחשבת לעבירה חמורה. מסיבה זו וגם בשל הסנקציות והעונשים הכבדים שעלול בית המשפט להטיל על הנהג, חשוב ביותר להיוועץ עם עורך דין בהקדם. נסביר בשורות הבאות כיצד ובמה עורך דין נהיגה בשכרות יוכל לסייע באישום מסוג זה.

עורך הדין מתווה אסטרטגיית הגנה

עבירות נהיגה בשכרות עלולות להשית על הנהג עונשים כבדים לרבות מאסר על תנאי, מאסר בפועל, פסילת רישיון לפרק זמן ארוך וקנסות. יתר על כן, עבירה מסוג זה עלולה להביא להרשעה פלילית. רישום פלילי עלול ללוות את הנהג לפרק זמן ארוך. הדבר הראשון שעורך הדין יכול לסייע בו, הוא בחינת נסיבות המקרה. לאור נסיבות המקרה ולאור חומר הראיות, יוכל עורך דין נהיגה בשכרות להמליץ על אסטרטגיית הגנה מיטבית. לעיתים ההגנה הטובה ביותר תהיה להתמודד עם כתב האישום בפני בית המשפט. לעיתים אחרות, האסטרטגיה הטובה ביתר תהיה להגיע להסדר טיעון על מנת לקבל עונש מופחת.

עונש מופחת בגין נהיגה בשכרות

בשל העובדה שנהיגה בשכרות נחשבת לעבירה חמורה ברמה הפלילית, הוחלט כי יוגדרו עונשי מינימום הקבועים בחוק. כלומר, לכאורה לבית המשפט לא קיים שיקול דעת והוא מחויב להשית עונשים שיכולים להגיע לפסילת רישיון ולעיתים לעונשי מאסר (למשל, בעבירה חוזרת). אולם בפועל הדברים אינם כה חד משמעיים. עורך דין יכול לדרוש לעיין בחומרי החקירה שאספה המשטרה. בהתאם לשיקול לדעתו, לפי הנסיבות ולפי חומרי החקירה, עשוי עורך הדין להביא להפחתת הענישה המכסימלית. אך כיצד עורך דין נהיגה בשכרות יכול לעשות זאת? למשל על ידי המרת העבירה מנהיגה בשכרות לעבירה מופחתת יותר. עבירה לדוגמא הינה נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. מכיוון שזו עבירה פחות חמורה, בית המשפט נוהג להטיל עונשים מופחתים על סמך הטענות שמעלה עורך הדין. מצב כזה בהחלט יכול להתקיים כאשר עורך הדין מגלה כשלים מסוימים באיסוף חומרי החקירה או בהפעלת הציוד שבודק את רמת האלכוהול בנשיפה (מכשיר ינשוף). במילים אחרות, עורך דין יכול בנסיבות מסוימות להפוך פסילה מינימלית של שנתיים, לכדי פסילה בת חודשים ספורים בלבד.

זיהוי כשלים בחומר הראיות על ידי עורך דין נהיגה בשכרות

אחד התפקידים החשובים של עורך דין נהיגה בשכרות, הוא לבחון בשבע עיניים את אופן איסוף הראיות על ידי השוטרים. לדוגמא, באם עורך הדין מצא כי הפעלת מכשיר הינשוף בוצעה שלא על פי הוראות היצרן או על פי נוהל בדיקה תקין, הרי שביכולתו לערער על אמינות הבדיקה. אי החלפת פיה לפני הבדיקה היא דוגמא לכשל. רישום לא מדויק או חסר או מוטעה בדוח המשטרה נחשב גם הוא לכשל מהותי שעורך הדין יכול להציג על מנת להגיע להסדר טיעון מקל.

לסיכום, על אף שנהיגה בשכרות נחשבת לעבירה רצינית עם עונשי מינימום כבדים, עורך דין יוכל לסייע לנאשם בכמה וכמה דרכים.

היה מעניין? שתפו עם חברים:

קיבלתם דו"ח על אי ציות לתמרור עצור?
צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

קיבלתם דו"ח על אי ציות לתמרור עצור?
צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: